صفحه اصلی | ارتباط با دفتر

جشنواره ملی حرکت گامی برای ارتباط دانشگاه با صنعت است

فضل الله ایرجی کجوری در مراسم افتتاحیه دهمین جشنواره حرکت دانشگاه تبریز از برنامه ریزی برای برگزاری دهمین جشنواره ملی حرکت در میان کل دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: در راستای برقراری ارتباط موثر بین صنعت و دانشگاه در تلاشیم تا جشنواره‌های بعدی در فضای عمومی برگزار شود تا دانشجویان بتوانند یافته‌های علمی و فعالیت‌های خود را در میان گروه وسیعی از افراد که مشتری دستاوردهای آنان هستند، به اشتراک و نمایش بگذارند.

 وی با اشاره به نقش موثر انجمن‌های علمی تاکید کرد: حضور تعداد زیادی از دانشجویان در این مراسم نشان دهنده اهمیت انجمن‌های علمی در میان دانشجویان است و ما هم باید از آنان حمایت کنیم.

 ایرجی تاکید کرد: در جشنواره‌ها علاوه بر انجمن‌های علمی، اختراعات دانشجویان را نیز مشارکت می‌دهیم و در کنار بخش رقابتی، خود ورود به جشنواره نیز امتیاز محسوب می‌شود.

 وی در بخشی از سخنان خود از برنامه‌ریزی برای بین المللی کردن جشنواره حرکت خبر داد و افزود: آیین نامه جدید جشنواره حرکت طی چند روز آینده ابلاغ می‌شود و باید گفت در شورای معاونان وزارت علوم، تصمیم گیری‌ها برای انجمن‌های علمی مدیریتی و وزارتی است و بخشی تصمیم گیری نمی‌شود.

 وی تاکید کرد: در نظر داریم از دیدگاه و نظرات اساتید مشاور در انجمن‌های علمی بهره بیشتری ببریم و ارتباطات را گسترش دهیم.

 گفتنی است، جشنواره ملی حرکت ویژه انجمن‌های علمی دانشجویی، سالانه توسط اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با همکاری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور، پژوهشگاه‌ها و سایر مراکز علمی در سطح داخل دانشگاهی و ملی برگزار می‌شود و انجمن‌های علمی دانشگاه‌ها در آن به رقابت و نیز نمایش دستاوردهای خود می‌پردازند.

 دهمین جشنواره حرکت دانشگاه تبریز از ۱۷ تا ۲۰ اردیبهشت سال جاری از ساعت ۹ الی ۱۶ در محل نگارخانه شهید آوینی دانشگاه تبریز برگزار می‌‌شود.tabriz1.jpg

tabriz2.jpg

tabriz3.jpg

tabriz4.jpg

 
18 اردیبهشت 1396 3:08 بعدازظهر